Bilet to dopiero początek


Gdy zakupiliśmy już bilet w promocyjnej jak dla nas cenie. Nadszedł czas na zaplanowanie całej reszty naszej podróży.

       1.  Nocleg – tutaj pole manewru mamy ogromne.

Hostel – Jedno z najtańszych i najbardziej popularnych miejsc noclegowych. Każdy hostel różni się od siebie i każdy oferuje inny zakres usług. przeważnie w każdym takim miejscu mamy do dyspozycji, wspólną kuchnię i stołówkę. Ceny za nocleg będą różnić się od naszych potrzeb i wymagań.  Za nocleg w pokoju wieloosobowym, ze wspólną łazienką  „często oznacza łazienkę na korytarzu” zapłacimy około  40zł / 10e wzwyż „zdarzają się też tańsze – wszystko zależy od miejscowości” Natomiast za pokój przeznaczony tylko dla nas i dla naszych współtowarzyszy podróży z prywatną łazienką zapłacimy znacznie więcej. Ile? To zależy ile osób z nami podróżuje i w jakie miejscowości  będziemy rezerwować nocleg. Teoretycznie najwięcej będziemy musieli zapłacimy za pokój dwuosobowy z prywatną łazienką. Do pomocy w wyszukiwaniu i rezerwowaniu noclegów w hostelach polecamy www.hostelbookers.com oraz www.hostelworld.com

Hotel – Jeżeli takie miejsca jak hostele nam nie odpowiadają, a chcielibyśmy przenocować w nieco  lepszych warunkach. Tutaj z pomocą przychodzi nam www.booking.com portal dzięki któremu wyszukamy i zarezerwujemy nocleg w hotelu.  Zdarzają się noclegi  ze śniadaniem w cenie, wszystko usługi wchodzące w cenę noclegu są wyszczególnione i znajdują się w opisie danego noclegu.

Portal ten dość często oferuje noclegi w promocyjnych cenach.

 

 

Hotel z wyżywieniem – Gdy interesuje nas nocleg z wyżywieniem polecamy www.hotels4u.com oraz www.alpharooms.com . Do wyboru mamy takie opcje żywieniowe jak :BB, HB, Full Board, All inc.  wszystko zależy od tego co dany hotel ma w swojej ofercie.  Wybór hoteli jest ogromny, mamy  możliwość wyboru pokojów od jednoosobowych po dwuosobowe, a kończąc na wieloosobowych. 

 

  • BB – bed and breakfast tzw. Łóżko i śniadanie, czyli nocleg ze śniadaniem
  • HB / Half board – dwa posiłki dziennie, śniadanie i obiadokolacja. Do śniadania napoje gratis, kwawa,herbata,soki, natomiast do kolacji napoje są już płatne.
  • FullBoard – 3 posiłki dziennie śniadani,obiad i kolacja. Takie napoje jak kawa,herba,sok, woda, wino do posiłków gratis. Napoje gazowane lub inne napoje alkoholowe dodatkowo płatne.
  • All inclusive – wszystko w cenie. Trzy posiłki dziennie, wszystkie napoje w cenie (napoje alkoholowe,napoje gazowane,soki, kawa,herbata)

 

Mieszkania, pokoje, apartamenty  – Istnieje także  wynajem pokoju lub całego mieszkania od osoby prywatnej. Oferty takich noclegów można znaleźć na portalach pośredników  www.wimdu.pl oraz  www.9flats.pl. Na początku wybieramy termin i miejsce gdzie chcemy nocować. Następnie wybieramy odpowiadający nam lokal „pamiętajcie o dokładnym czytaniu warunków wynajmu.” Następnie dokonujemy wstępnej rezerwacji, na wybranym przez nas lokalu. „teraz musimy poczekać do 24 godzin na akceptację lub odrzucenie wynajmu przez  osobę oferującą nocleg”  O akceptacji lub odrzuceniu zostaniecie poinformowani mailem.

Bardzo często można trafić na kody zniżkowe na rezerwacje ww. portalach 

 

Couchserfing – Darmowe noclegi, pod warunkiem że ktoś zgodzi się nas przenocować u siebie. Żeby skorzystać z takiej opcji po pierwsze musimy zarejestrować się na stronie http://www.couchsurfing.org/ następnie wyszukujemy lokalizację i z dostępnych opcji wybieramy ta która nam odpowiada. Wysyłamy zapytanie do osoby oferującej nocleg i oczekujemy na akceptację lub odmowę. Za każdy nocleg otrzymujesz opinię i wystawiasz opinię goszczącemu cię hostowi.

Im więcej pozytywnych opinii wystawionych przez ludzi goszczących cię tym szybciej znajdziesz nocleg. Poniekąd działa to jak allegro im więcej komentarzy pozytywnych tym pewniejsza transakcja. 

 

2. Transport z lotniska do miasta.

Większość lotnisk na których lądują samoloty tanich linii lotniczych jest oddalona o nie mały kawałek drogi od  naszego miejsca docelowego. Zdarzają się też takie lotniska które są oddalone o kilka kilometr od centrum miasta. Jak się dostać z danego lotniska do miasta? Możecie zadać nam pytanie przez kontakt z nami. Lub skorzystać z forum naszego zaprzyjaźnionego portalu.

http://www.fly4free.pl/forum/viewforum.php?f=16&sid=440adc6e3828311d85128fa3040d5da6

 

3.  Co robić na miejscu? 

Jeżeli nie masz bladego pojęcia co można zwiedzać , co można robić w danym miejscu? Zawsze można udać się do księgarni i zakupić przewodnik, wtedy będziesz mieć wszystko jak na tacy. Będziesz wiedzieć gdzie iść i co zobaczyć, chyba że nie jesteś zwolennikiem wydawania pieniędzy to do wyboru masz pozostałe opcje.

Polecam stronę http://www.trivago.pl/  po wyszukaniu naszej miejscowości, mamy dostępną listę top najbardziej polecanych atrakcji w danym miejscu.

Możemy skorzystać także ze strony www.panoramio.com i poprzeglądać zdjęcia z danego z danego miejsca, następnie przy pomocy www.maps.google.pl namierzyć adres / współrzędne danej atrakcji turystycznej/ciekawego miejsca.

Przy pomocy wujka www.google.pl można poszukać oficjalnych stron miejscowości , można także poszukać stron/blogów podróżniczych i z tamtą zaczerpnąć inspirację. Jakie miejsca warto zobaczyć w danej okolicy.

Ostatnią opcją  jest udanie się do punktu informacji i poproszę o mapę miasta, takie mapki są  darmowe i mają zaznaczone główne atrakcje turystyczne. Teraz już możesz ruszać przed siebie i zwiedzać.

Polecamy zwiedzanie na własną rękę, może nie zobaczysz wszystkiego tego co oferują przewodniki, ale nie będziesz też kopiował czyjeś trasy zwiedzania. Wszystko zależy od ciebie, gdzie chcesz iść jak długo chcesz tam być i co chcesz zobaczyć.

 

4.  Komunikacja publiczna czy auto?

 

Wszystko zleży od zasobności portfela i od miejsca gdzie się wybieramy.  Gdy naszym celem jest duże miasto, watro się zastanowić nad biletem całodniowym  lub oferujących kilka przejazdów na jednym bilecie. Na pewno zaoszczędzimy znaczą część  gotówki niż gdybyśmy podróżowali na biletach jednorazowych.

Natomiast gdy naszym celem jest jakiś region lub nawet cała wyspa, tutaj najlepszym wyborem jest auto. Ceny będą zróżnicowane i zależeć będą od kilku czynników:

  • Ilość osób która podróżuje „kwotę wynajmu i innych kosztów, dzielimy na wszystkich członków poruszających się samochodem z nami”
  • Rodzaj auta
  • Czas wypożyczenia
  • Miejsce  wypożyczenia, oraz miejsce zdania auta
  • Od rodzaju / marki wypożyczalni.

Należy pamiętać że w większości wypożyczalni samochodowych, wypożyczenie auta jest tylko możliwe gdy posiadamy kartę kredytową. Dane posiadacza kart kredytowej muszą się zgadzać z danymi osoby wypożyczającą samochód. Zdarzają  się że wypożyczalnie  w który będziemy mieli możliwość  zapłacenia gotówką lub kartą debetową, kartą płatniczą (karta która dostaliśmy od banku), ale będą do miejscowe wypożyczalnie „usytuowane na terenie miasta”. Przy wypożyczaniu auta polecamy pośrednika www.doyouspain.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Like it? Share with your friends!

2 Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *