Jak zarezerwować bilet w Ryanair krok po kroku


 

Tym razem przedstawimy wam krok po kroku, jak dokonać rezerwacji u Irlandzkiego przewoźnika Ryanair.

W tym celu musimy wejść na stronę Ryanair, wpisujemy w przeglądarkę internetową następujący adres http://www.ryanair.com/pl

1. Wybór trasy

Na środku strony widzimy duży baner z ceną, zaraz obok znajduje się menu z którego będziemy korzystać w celu szukania połączeń lotniczych.

Menu wygląd tak:

 

 

 

Zaznaczamy czy interesuje nas lot w jedną stronę czy w obie strony, przy okazji zaznaczamy pole elastyczna podróż.

miejscu wylotu wpisujemy, nazwę miejscowości/lotniska z którego będziemy rozpoczynać naszą podróż. Możemy także skorzystać z guzika podwójnych strzałek w dół i z listy która nam się wyświetli wybrać interesujące nas lotnisko.  W polu odlot podajemy datę wylotu z danego miasta.

Gdy mamy już uzupełnione miejsce wylotu i termin, nie pozostaje nam nic innego jak podać cel naszej podróży. Do tego służy nam pole miejsce przylotu. Wpisujemy tam nazwę miejscowość do której chcemy się udać.

Jeżeli po w trakcie pisania nic się nam nie będzie wyświetlało, to znaczy że linia Ryanair nie obsługuje połączenia na wybranej przez ciebie trasie.

Najlepiej jest w tym momencie nacisnąć na guzik ze strzałkami, w polu przylotu i wtedy ukarze nam się lista lotnisk na które możemy polecieć z wybranego przez nas miejsca wylotu. Później uzupełniamy jeszcze tylko datę powrotu.

Tak wygląda menu z uzupełnionymi polami oraz w listą lotnisk przylotu.

 

 

 

 

Wybieramy Manchester, zaznaczamy jeszcze pole: Znam i akceptuję warunki korzystania ze strony Ryanair.com. Na koniec wybieramy ilość osób i kilkamy rezerwuj

 

2. Autoryzacja wyszukiwania połączeń.

Ryan lubi utrudniać nam życie. Dlatego musimy przepisywać text z kodów CAPTCHA.

 

Przepisujemy widniejący kod i klikamy kontynuuj. Jeżeli mamy problem z przepisaniem kodu, naciskamy na guzik przypominający ikonę recyklingu (dwie strzałki) który znajduje się zaraz nad głośnikiem i po chwili ukazuj nam się nowy kod.

 

3. Wybór lotów.

Jak widzimy ekran mamy podzielony na dwie części, w górnej części wybieramy i zaznaczmy termin na lot tam, natomiast w dolnej części ekranu wybieramy i zaznaczamy termin lotu powrotnego.

Loty odbywają się tylko w te dni gdzie jest podana cena przy dacie. Tam gdzie znajduje się samolot w przekreślonym kółku, wtedy loty się nie odbywają.

Przy pomocy guzików <<Poprzedni tydzień i Następny tydzień>>  możemy wyszukiwać najbardziej odpowiadający nam termin lub cenę.

Po wybraniu danego lotu widzimy godzinę odlotu i przylotu oraz wszystko co składa się na cenę biletu. Jeżeli jest tam tylko opłata za transport, a przy reszcie jest 0. To jest to najtańszy bilet jaki możemy kupić w danym momencie (jeżeli cena nam odpowiada to nie zastanawiajcie się tylko kupujcie te bilety)

Gdy mamy już wybrany najbardziej odpowiadający nam termin i cenę na lot tam, analogicznie postępujemy przy wyszukaniu lotu powrotnego.

 

Po wybraniu interesujących nas lotów, na samym dole ukazuje się całkowita cena do zapłaty. Łącznie 62zł 

Naciskamy: wybierz i kontynuuj 

 

Jeżeli tylko jedna cena, termin nam odpowiada w danym momencie, to nic nie stoi nam na przeszkodzie aby zakupić tylko to co nam odpowiada. 

 

W tym celu musimy udać się na stronę główny i wybrać lot w jedną stronę i uzupełnić pole wylotu,przylotu i datę odlotu. Później szukamy odpowiadającego nam lotu i kontynuujemy zakupy.

 

4. Dane pasażera i usługi oferowane przez Ryana

Czas podać dane pasażera który będzie podróżować, oraz wybrać lub zrezygnować z płatnych usług oferowanych przez Ryana.

 • Pamiętajcie o podaniu prawidłowych danych, jeżeli wkradnie się jakiś błąd napraw może was kosztować 110 funtów.
 • Wybieramy 0 sztuk bagażu. Co oznacza że lecimy z bagażem podręcznym, maksymalnie 10kg,a  wymiary  bagażu nie mogą przekroczyć 55x40x20cm.
 • Każdy pasażer ma prawo nadać dwa bagaże rejestrowane. Jest bagaż który będzie umieszczony w luku bagażowym samolotu. Cena za taki bagaż różni się w zależności od wagi. 15kg bagaż kosztuje 142 zł, a 20kg bagaż kosztuje 238 zł, opłata jest za lot w dwie strony. Za lot w jedną stronę zapłacimy 71zł lub 119zł
 • Jeżeli zostaniemy złapani za ponad wymiary bagaż będziemy zmuszeni uiścić opłatę za nadanie naszego bagażu jak rejestrowanego, a kosztować nas to będzie. około 20funtów 
 • Nie stój w kolejce, wykup pierwszeństwo wejścia na pokład – Dzięki tej usłudze ominiemy stanie w kolejce i szybciej przemieścimy się na pokład samolotu. Nie lepiej odstać trochę w kolejce, a nóż się uda nam stanąć na samym początku kolejki i dzięki temu zaoszczędzimy 48zł
 • Kup ubezpieczenie podróżne – Ubezpieczenie podróżne jest ważne, ale nie oznacza to że musimy kupować wszytko co oferuje nam linia lotnicza. Zawsze możesz się przejść do swojego ubezpieczyciela i zapytać o ofertę ubezpieczenia podróżnego. Cena którą ci zaproponuje, powinna być mniejsza niż 18e oferowane przez Ryana. Jeżeli nie jesteś nigdzie ubezpieczony/a przespaceruj się po swoim mieście odwiedź kilka punktów ubezpieczalni i zobacz co mogą ci zaoferować.
 • Rezerwacja miejsc – dzięki tej usłudze, możemy sobie wybrać i zarezerwować miejsce w samolocie, przeważnie jest to miejsce z większą przestrzenią na nogi. Jeżeli twój wzrost nie oscyluje w granicy dwóch metrów, możesz w ogóle nie zwracać uwagi na tę usługę. Osoby średniego wzrostu podróżują wygodnie w fotelach Rayna.
 • SMS / potwierdzenie numeru rezerwacji – Jest to numer rezerwacji, który otrzymamy po dokonaniu płatności. Ten sam numer rezerwacji dostaniemy na adres mailowy podany podczas rezerwacji. Więc poco płacić za coś co dają nam za darmo? 
 • Torba podręczna akceptowana prze Ryanair – Jest to torba spełniające kryteria wymiarowe bagażu podręcznego, a mianowicie 55x40x20. Cena takiej torby to jedyne 399zł. Osobiście polecam wam, udanie się do pierwszego supermarketu i tam na pewno znajdziecie torbę spełniającą wymagania wymiarów na bagaż podręczny.

Zobaczcie jak się zmienia cena biletu gdy wybierzemy usługi oferowane przez Ryana. (bagaż rejestrowany, ubezpieczenie, potwierdzenie sms, pierwszeństwo wejścia na pokład)

 

 

 

 

Lecąc tylko z bagażem podręcznym, bez ubezpieczenia które oferuj Ryan, bez pierwszeństwa wejścia na pokład oraz bez potwierdzenia sms, zapłacimy.

 

 

 

 

Gdy wybraliśmy usługi które nam się przydadzą, schodzimy na sam dół strony i zaznaczamy pole: Ważne – zaznacz pole, aby kontynuować i klikamy kontynuuj.

5. Płatność. 

Ostatnim krokiem jest płatność. Musimy uzupełnić poniższe pola, zgodnie z prawdą.

 

 • Wprowadź adres email aby otrzymać potwierdzenie – podajemy prawdziwy,działający adres mailowy, bo na niego otrzymamy kod, potwierdzenia rezerwacji
 • Wprowadź ponownie adres email – przepisujemy adres mailowy podany wyżej
 • Numer telefonu komórkowego – nawet jeżeli nie wybraliśmy potwierdzenia SMS. To i tak musimy wprowadzić numer telefonu. Pierwsze polo to numer kierunkowy, wybieramy go z listy. W drugim polu wpisujemy kierunkowy do miast, lub pierwsze 3 cyfry numeru komórkowego, w ostatnim polu wpisujemy pozostałem cyfry numeru.
 • Gdy zaznaczymy nie posiadam telefonu komórkowego – zostaniemy poproszeni o podanie innego numeru telefony (stacjonarnego). Postępujemy tak samo jak to jest opisane w pkt. wyżej. 
 • Numer Vouchera – jeżeli posiadamy kod zniżkowy (voucher) możemy go użyć do obniżenia ceny biletu, w innym przypadku pole zostawiamy puste.

Niestety zapłacić za bilety możemy tylko przy pomocy karty kredytowej lub karty debetowej ( w 99% są akceptowane które wydał wam wasz bank, ta sama karta której używasz do płacenia w sklepach)

 • Wybierz kraj – wybieramy kraj zamieszkania z listy.
 • Wybierz – wybierzemy jaką kartą będziemy płacić, my polecamy kartę MasterCard Prepaid zwalniającą z opłat administracyjnych. Opłata administracyjna za jeden odcinek lotu to 28zł, a za lot tam i z powrotem to już 56zł. Jak ominąć opłatę wyjaśniamy w tym temacie.
 • Title – wybieram zwrot grzecznościowy posiadacza karty
 • Imię – podajemy imię posiadacza karty
 • Nazwisko – podajemy nazwisko posiadacza karty
 • Numer karty – jest to numer znajdujący się z przodu karty, przepisujemy go cały w te pole
 • Miesiąc ważności karty – ta informacja znajduje się z przodu karty pod numer
 • Rok ważności karty –  ta informacja znajduje się z przodu karty pod numer
 • Kod CCV – jest to kod, dzięki któremu nasza transakcja będzie autoryzowana. Kod ten znajduje się z tyłu i składa się z 3 cyfr.
 • Ulica – ulice trzeba podać poprawną zarazem z numer domu i mieszkania, najlepiej aby był to adres taki jaki jest na umowie w banko z którego pochodzi karta.
 • Miasto – jw.
 • Kod Pocztowy – jw.

Tak powinny wyglądać wypełnione pola, wraz z wyborem karty MasterCard Prepaid. Z prawej strony widać całkowitą kwotę do zapłaty.

 

 

 

Wszystko mamy wypełnione, to naciskamy kup teraz i czekamy na wynik transakcji.

6. Podsumowanie płatności.

Gdy płatność przeszła pomyślnie, na ekranie powinna nam się ukazać table z potwierdzeniem rezerwacji oraz z numer rezerwacji. Dla świętego spokoju można zapisać sobie gdzieś numer rezerwacji. Na podany adres mailowy, powinno już dotrzeć potwierdzenie drogą elektroniczną.

Jeżeli wystąpił jakikolwiek błąd, nie dokonuje od razu następnej transakcji, Sprawdź najpierw konto email czy nie przyszło przypadkiem potwierdzenie dokonania rezerwacji, możesz także sprawdzić stan konto, czy kwota nie została pobrana. Gdy jesteś pewien/na że nie masz potwierdzenia, a pieniądze z konta nie zostały pobrane. Można przystąpić do ponownego zakupu biletów.


Like it? Share with your friends!

21 Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 1. Wszystko ładnie, czytelnie i pięknie ale… robiłam rezerwację wczoraj na lot powrotny i w opłatach zaznaczyłam kartę „kredytową” a przez pomyłkę wpisałam dane z karty debetowej.. oczywiście po zatwierdzeniu „wyskoczyło”, że transakcja – odrzucona, więc cofnęłam się i wpisałam JUŻ PRAWIDŁOWO dane z karty kredytowej… zatwierdziło i nawet pokazała się informacja o rezerwaci z nr lotów!! Czekałam tylko na wiadomość e-mailową ale… otrzymałam tylko to co skopiuję:

  Wykryto podwójną rezerwację.

  Sprawdź pocztę e–mail: jeśli mamy już Twoją rezerwację, niedługo otrzymasz od nas Potwierdzenie e–mail.

  Jeśli chcesz dokonać dodatkowej rezerwacji na ten sam lot i to samo nazwisko pasażera, używając tej samej karty kredytowej, musisz poczekać 60 minut lub skorzystać z innej formy płatności.

  NIE rezerwuj ponownie, opłaty za podwójne rezerwacje nie podlegają zwrotowi.

  I co?? i nic więcej!! Jak mam z tego wyjść?? czy bilety są zarezerwowane, czy nie, czy też podwójnie??
  Zadzwoniłam do banku z karty kredytowej i oswiadczyli, że nie ma żadnych transakcji.. pytam więc jak możliwe jest podwójna rezerwacja skoro karta płatnicza została odrzucona zanim zatwierdziłam rezerwację?? Nic z tego nie rozumiem … a czas leci:-(( kto mi pomoże??

 2. Witam! Zakupiłem bilet. Na stronie Ryanair wyświetliło mi się potwierdzenie, ale nie otrzymałem maila, ani z karty nie zeszły mi pieniądze? Co zrobić? Jak długo czekać? Czy rezerwacja została dokonana?

 3. Najgorsza strona ! próbowałem już wszystkich możliwych opcji … CAŁY CZAS ukazuje mi sie (matka Boska)
  Przepraszamy – Państwa płatonść została ODRZUCONA i transakcja NIE jest potwierdzona.
  MASAAAAAAAAAAAAAAAKRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. cześć, mam od kilku dni dokładnie ten sam problem, czy Tobie udało się w końcu jakoś kupić bilet? pozdrawiam

 4. Zbliżam się do wylotu do Polski z Dublina po raz pierwszy bede sama kupować bilety i dlatego mam pytanie co mam wpisac w ostatnich polach odnośnie płatności bo karte debetowa posiadam irlandzka i stąd moje pytanie mam wpisac dane dotyczace mnie i mojego adresu w Polsce czy w Irlandii

 5. jezeli komus wyswietla sie komunikat ze tranzaksja odrzucona a dane posiadacza karty sa poprawne nalezy zadzwonic na infolinie do swojego banku i zapytac sie czy moze macie blokade na tego typu uslugi (nie mylic np z zakupami na allegro). Ja tak mialam w mBanku i mi pani utworzyla limit dzienny i miesieczny i po chwili juz moglam zaplacic za bileciki 🙂

 6. Mam pytanko, chciałam zapłacić karta debetową, odrzuciło transakcje, koleżanka udostępniła mi swoja kredytowa, tak samo – czy te karty trzeba jakoś autoryzować a banku do takich transakcji?

 7. Cześć mam pytanie zamawiałam chlopakowi bilet i przez przypadek napisalam swoje imie i jego nazwisko rezerwacja przyszla na e mail nie wiem co zrobic zeby zmienic imie i czy to jakies dodatkowe koszty?prosze pilnie o odpowedz:(

 8. mam pytanie zarezerwowalam bilety dla siebie i mojej siostry przyszly potwierdzenia moj problem polega na tym ze mialysmy to samo nazwisko i odrzucalo mi transakcje w pewnym momencie wyskoczylo mi okienko zeby wpisac skrot snr lub jnr przed nazwiskiem osoby z rezerwacji poniewaz nie mozna zarezerwowac biletów dla dwoch osob o tym samym nazwisku zrobilam tak i poszlo ale czy nie bedzie przez to problemow na lotnisku ze jest ten skrot wpisany przed nazwiskiem w karcie pokladowej a w dow. osobitym nic takiego nie ma?

  1. Bardzo dziwne, jeszcze się nie spotkałem z takim błędem, a wiele razy rezerwowałem bilety osobom o takim samym nazwisku…. Imiona inne podałaś ?

 9. tak inne imiona i wyskoczylo mi wlasnie w trakcie transakcji kartą ze albo podaje bledny numer karty lub zly ccv oraz ze jezeli nazwiska osób z karty sa takie same nalezy wpisac ten skrot posprawdzalam wszystko co do karty i wpisywalam dobrze a wkoncu jak wpisalam skrot snr przed nazwiskiem to zatwierdzilo transakcje bilety zamawialam na poczatku listopada wtedy jeszcze strona ryanair wygladala inaczej i moze stad ten komunikat sie pojawil tylko boje sie zeby na lotnisku nie bylo problemów i ze sie okaze ze siostra nie poleci co zrobic w takiej sytuacji