Konferencja Ryanair: Michael O’Leary w Katowice Airport


18 shares

Ryanair w KatowicachJak wczoraj informowaliśmy w dniu dzisiejszym na lotnisku w Katowicach odbyła się konferencja „Ryanair” na czele z szefem spółki Michaelem O’Leary. Michael przyleciał do Polski aby opowiedzieć o m.in. nowo otwartych połączeniach z katowickiego lotniska (Edynburg, Barcelona, Alicante oraz Kreta) i oznajmić, o tanich lotach z Katowic. W najnowszej promocji bilety będą dostępne w cenach od 29 zł na przeloty po całej Europie na okres marzec/kwiecień. Na konferencji nie zabrakło również prezesa GTL-u Artura Tomasika.

DSC_0483

 Michale O’ Leary oraz Artur Tomasik

Na wstępie O’Leary rozluźniając atmosferę podziękował Polskim piłkarzom za wczorajszą porażkę jaką ponieśli z Irlandczykami.

Do rzeczy…

Prezes Irlandzkiego przewoźnika potwierdził, uruchomienie aż czterech nowych połączeń z katowickiego lotniska do Alicante, Barcelony, Edynburga i na Kretę. Te informacje mogliście już wcześniej przeczytać na naszym portalu. Tymi informacjami szef Ryanair zainaugurował otwarcie sezonu letniego 2013.

Zarezerwuj tani bilet na ryanair.com >>

Kolejną jakże ważną i cenna informacją jest to, że Ryanair chce aby w nie dalekiej przyszłości w Katowicach powstała jedna z wielu baz przewoźnika. Jednak żeby tak się stało to Katowice Airport musi zaopatrzyć się system ILS kat.2  ( Instrument Landing System), dodatkowo Ryanair musi posiadać więcej maszyn, aby móc uruchomić kolejną bazę w Polsce.

DSC_0481

DSC_0456

Podczas spotkania została wyświetlona prezentacja zawierająca najważniejsze osiągnięcia spółki przez ostatni okres oraz tabele porównujące ceny o obsługę pasażerów przewoźników innych spółek  lotniczych.

 DSC_0492

Prezentacja nie zawierała w żadnym ww. aspekcie węgierskich tanich linii lotniczych Wizz Air, co skłoniło nas od razu do pytania na którą prezes odpowiedział dość wymijająco i niejednoznacznie:

Silesiair: „Czy obawiacie się konkurencyjnych cen węgierskiego przewoźnika i dlaczego nie został on uwzględniony w Państwa przentacji?”

O’leary: „Zapewniamy Państwa, że mamy najniższe ceny za przelot na odcinku. A o liniach Wizzair? Po prostu zapomnieliśmy ich uwzględnić…”

Kolejne nasze pytanie dotyczyło nowo otwartych tras:

Silesiair: „Które z nowo powstałych połączeń (Alicante, Barcelona, Edynburg i na Kreta) zagoszczą w Katowicach na dłużej?”

O’leary: „Na chwilę obecną na pewno sezonowym połączeniem będzie Kreta. Co do reszty połączeń zobaczymy jak będzie wyglądała sprzedaż biletów na danej trasie.”

Na koniec prezes spółki dodał, iż nie wykluczone jest otwarcie w tym roku nowych połączeń prócz nowo powstałych ale jakich nie chciał zdradzić. Na razie cieszmy się 4 nowo powstałymi połączeniami i liczymy na atrakcyjne ceny do równie atrakcyjnych miast.

DSC_0475

Tomasz Świerczyński wraz z szefem Ryanair


Like it? Share with your friends!

18 shares

One Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  1. Info z pierwszej ręki 🙂 Wielkie dzięki! Na chwilę obecną ceny za loty na nowych trasach niezbyt niskie, niestety…