Lot kombinowany = lot z przesiadką.


 

Często się zdarza tak, że do miejsca do którego chcielibyśmy się udać nie latają samoloty z naszego miasta, albo latają ale cena jest kosmicznie droga .Można także skorzystać z lotnisk najbliżej oddalonych od naszego miejsca zamieszkania. Lecz może się okazać że samoloty z także nie latają w do naszego miejsca docelowego , lub na dojazd wydamy różnicę w bilecie między wylotem z naszego miasta, a wylotem z sąsiedniego lotniska. Co wtedy?

Otóż wtedy możemy skorzystać z przesiadki na lotnisku pośrednim.  Jak to zrobić ?

Dzięki rozbudowanej siatce połączeń tanich linii lotniczych taki jak Ryanair oraz Wizzair. Niektóre  trasy się krzyżują (lotnisko na którym operuje Ryan i Wizz) , co sprzyja taniemu podróżowaniu.

Załóżmy że chcemy się dostać z punkt A do punkt B, jednak bezpośrednio tego nie zrobimy lub cena jest zbyt wysoka jak na nasze możliwości, w takim wypadku skorzystamy z przesiadki w punkcie C.

Bardzo ważna uwaga, dotycząca latana z przesiadką/przesiadkami !!!

Tania linia nie sprzeda nam bilety z punktu A do punkt B, z przesiadką w punkcie C, nawet jeżeli na tej trasie operuj ten sam przewoźnik.

Musimy zakupić osobny bilet na każdy z lotów, mianowicie kupujemy bilety na takie loty:

Bilet na trasie z punktu A do punku C

Bilet na tras z punkt C do punktu B

Każdy z tych lotów jest traktowany jako osobna podróż.

Jeżeli samolot na trasie z A do C będzie mieć opóźnienie lub stanie się coś nie oczekiwanego że dotrzemy do punkt C po czasie i okaże się że nie zdążymy na lot z C do B. Linia obsługująca połączenie z C do B nie zwróci nam pieniędzy za bilet.  Dwa osobne bilety, dwa osobne loty, dwie różne podróże.

Lot powrotny nie koniecznie musi odbywać się z przesiadką w punkcie C, może się odbyć  z przesiadką w punkcie D lub E lub z przesiadką w punkcie D i E.

Zatem czy warto ryzykować w takim wypadku? Warto, jeżeli dobierzemy odpowiedni odstęp między lotami jest duża szansa że nam się powiedzie, a dodając do tego jeszcze promocyjne ceny. Nasza podróż może kosztować przysłowiowe grosze.

Bezpieczny odstęp między lotami to 2 godziny wzwyż, przesiadki poniżej 2 godziny są dość ryzykowne, lecz nie oznacza że nie wykonalne.  Zawsze lepiej jest mieć jakiś plan zapasowy (bilet na następny lot itp. Itd.)

Co jeżeli następny lot mamy następnego dnia i musimy spędzić noc w miejscu przesiadki?

Jeżeli nie przeszkadza nam to, możemy spędzić noc na lotnisku tym samy zaoszczędzimy pieniądze za nocleg. Istnieje sporo grono osób które nocują na lotniskach, takimi osobami nie zawsze są młodzi ludzie, zdarzają się także rodziny z małymi dziećmi lub ludzie w średnim wieku. Wszystko zależy od tego czy będziemy w stanie przeczekać noc na lotnisku.

 

Na zachętę zamieszczam ceny lotów z przesiadkami, które odbyłem:

Kraków-Lanzarote-Kraków (przesiadka z nocką w Madrycie) 160 zł

Katowice-Palm de Mallorca-Kraków (przesiadka z nocką w Bergamo) 130zł

Katowice-Malaga-Kraków (z przesiadką na lotnisku Skavsta) 55 zł


Like it? Share with your friends!

One Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *