Malmo / Kopenhaga w kwietniu od 38zł


3 shares

 

Korzystając z połączenia lotniczego Katowice – Malmo, oraz dostępnych środków komunikacji naziemnej, możemy dostać się do Duńskiej stolicy, do Kopenhagi. Bilet lotniczy kupujemy bezpośrednio na stronie wizzair przejdź do strony>>. Za bilety płacimy kartą zwalniającą z dodatkowych opłat oraz podróżujemy z bagażem podręcznym. Bilety w cenie 38zł są dostępne dla członków Wizzair Xclusive Club, jeżeli nie jesteś posiadaczem Xclub wystarczy, że jedne z współpasażerów jest członkiem Xclub i to on zakupi nam bilety.  Z lotniska w Malme do centrum Malmo możemy dostać się na kilka sposobów. Korzystając z przejazdów flygbussarna bilety można zakupić online lub w automacie, za bilet zapłacimy 99SEK w jedną stroną. Tańszą opcją dostania się do centrum Malme jest ta opisana tutaj.

1. Na lotnisku w Malmo kupujesz w automacie bilet do Svedali, (czyli jedziesz tym drogim autobusem tylko 1 przystanek) autobusem Flygbussarna. Jedzie się nim około 13 min.
2. Z przystanku, na którym wysiadasz w Svedali (Svedala E65) jest do przejścia około 2 km do dworca kolejowego. (ok. 0,5h marszu)
3. Na dworcu kolejowym polecam pociąg Pagatag do Malmo Centralstation (można dojechać jeszcze autobusem podmiejskim – koszt taki sam jak pociągiem, ale jedzie dwa razy dłużej niż pociąg – numer linii to z tego, co pamiętam 141). Kursuje on dość często (pociąg regionalny relacji Ystad-Malmo) koszt biletu dla jednej osoby to 42 SEK i w 20 min jesteś w Malmo.

Z Malmo do Kopenhagi najtaniej dotniemy się korzystając z Swebus, za bilet w jedną stronę zapłacimy 49SEK. Noclegi w Kopenhadze znajdziemy już od 71zł/os w hostelu lub od w kwaterach prywatnych 27e/2os. Wykorzystując kupon rabatowy do wimdu dostępny pod tym linkiem lub wchodzimy tutaj i korzystamy z 20euro wimdu  Gutschein… możemy spróbować dokonać 3 oddzielnych rezerwacji i na każdej rezerwacji możemy spróbować wykorzystać kupon rabatowy.  Kod ważny do końca marca, minimalna kwota rezerwacji musi przekraczać 40e, aby kupon rabatowy był akceptowany.

1 SEK = 0,46zł
 

Przelot:

 

Autobus Malmo – Kopenhaga:

Nocleg wimdu -20e:


Like it? Share with your friends!

3 shares

0 Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *