Nowe połączenie autobusowe z Ostravy do Katowic lub Krakowa.

tigericoNowa linia autobusowa połączyła Ostrawę z lotniskiem w Katowicach i Krakowie. W trakcie podróży mamy możliwość skorzystania z  bezpłatnego Internetu i bezpłatnego kawowego poczęstunku. Ceny biletów zaczynają się od 220 czeskich koron (ok. 38 PLN) w jedną stronę.

 

Sprawdź rozkład jazdy mini busów oraz kup bilety on-line>>>

 

TigerExperess to linia autobusowa, która funkcjonuje na rynku już od 3 czerwca. – Przejazdy cieszą się dużym zainteresowanie  polskich podróżnych jaki i południowych sąsiadów.

Jeśli chodzi o sam środek transportu to przewoźnik dysponuję flotą klimatyzowanych minibusów marki Volkswagen Caravelle kursujących 4 razy dziennie pomiędzy Ostrawą, Katowicami i Krakowem. Minibusy odjeżdżają z Ostrawy z przystanku autobusowego, znajdującego się w pobliżu stacji kolejowej Ostrava – Svinov, zatrzymują się w centrum miasta na Placu Republiki, następnie w Boguminie, później jadą już w kierunku Katowic. Zatrzymują się na lotnisku w Pyrzowicach, na Dworcu PKP w Katowicach, lotnisku Balice i kończą trasę na Dworcu Głównym w Krakowie.

Minibusy kursują tak, aby w najdogodniejszy sposób były dopasowane do odlotów większości połączeń lotniczych z Pyrzowic i Balic oraz tak, aby możliwe było zorganizowanie jednodniowej wycieczki.

Przykładowa rezerwacja:

ostrava

Połączenia TigerExpress.eu obsługiwane są przez spółkę Turbotiger sp. z o.o., założoną przez dwóch byłych menedżerów spółek RegioJet oraz Student Agency, Aleša Ondrůja oraz Petera Jančoviča. Oprócz obsługi połączeń TigerExpress.cz spółka zajmuje się sprzedażą dokumentów podróżnych oraz biletów, świadczeniem innych usług turystycznych oraz doradztwem w zakresie transportu, marketingu, komunikacji i sprzedaży. Siedziba firmy znajduje się w Katowicach, swoją działalność rozwija głównie na rynku polskim.

Przewoźnik oferuje także połączenia na linii Ostrawa – market Fashion House Sosnowiec.

Odpowiedź do artykułu “Nowe połączenie autobusowe z Ostravy do Katowic lub Krakowa.

  1. Bazer

    Super, wreszcie będzie jak dojechać na ostrawskie imprezowanie na Stodolni. I to zarówno z Krakowa, Katowic, jak i Sosnowca. 38 zł za bilet, to dobra cena, bo pociąg potrafi kosztować nawet trzy razy tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>