Oficjalnie: Ryanair od jutra już nie będzie najtańszy. Przegrywa walkę z Wizz Airem


26 shares

 

Wczoraj wieczorem Ryanair wysłał do dziennikarzy komunikat, w którym obwieszcza wprowadzenie nowych opłat manipulacyjnych za płatność kartą kredytową. Jednocześnie przemyca informację, dużo ważniejszą. Dziś jest ostatni dzień, w którym Polacy mogą kupować tanie bilety. 

Przypomnijmy. Do tej pory obywatel polski mieszkający w Polsce i płacący za lot z polskich lotnisk kupowany na stronie Ryanair.com, płacąc kartą MasterCard Prepaid (na przykład czarna karta z motylkiem z BZWBK był zwolniony z opłaty administracyjnej (około 25 zł za odcinek, za pasażera). Jutro tę furtkę przewoźnik zamyka.

Oznacza to koniec biletów za przysłowiową złotówkę, od jutra najtańszy bilet w Ryanairze będzie kosztowałprzynajmniej 25 zł i 1 grosz. To oczywiście sytuacja hipotetyczna, w praktyce większość biletów będzie sporo droższa. Dziś Ryanair reklamuje swoją ofertę biletami od 29 zł za odcinek za pasażera.

Małgorzata Wrzesińska Ryanair Sales & Marketing Executive potwierdza w rozmowie z fly4free.pl:

Nowe €6/£6 stosuje się tylko do wszystkich nowych rezerwacji dokonanych od dnia 30 listopada (czyli również MasterCard Prepaid), z wyjątkiem rezerwacji dokonywanych za pomocą Ryanair Cash Passport w Irlandii, Niemczech i Hiszpanii.

Tym samym Ryanair definitywnie traci miano linii lotniczej oferującej najtańsze bilety na rynku. Drastycznie w wojnie cenowej przegrywa z Wizz Airem, w którym najtańsze bilety lotnicze kosztują 4 zł za odcinek za pasażera.

Jednocześnie od jutra wydawane przez nas karty Fly4free.pl nie pomogą już wam latać taniej. Jest nam z tego powodu bardzo przykro, liczymy jednak, że karta wam już się zwróciła.

PS. Wysyłajcie tę informację do znajomych, nie dajmy, by ta drastyczna podwyżka, przeszła niezauważona.

 


Like it? Share with your friends!

26 shares

One Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *