Omijamy członkostwo Wizzair Xclusive Club.


4 shares

W tym artykule pokażemy wam w jaki sposób kupić bilety dostępne dla członków Wizzair Xclusvie Club, jednocześnie nie będąc członkiem ww. programu. Takie bilety możemy zakupić, jeżeli na wspólnej rezerwacji będzie osoba, która posiada członkostwo w Xclubie.  Prościej rzecz ujmując osobie, która posiada Xclub musimy kupić bilet, aby zniżka także nam się naliczyła.

 • Czy takie rozwiązanie się opłaca?
 • Istnieją przypadki, w których lepiej zapłacić za kogoś i wtedy podróżujemy taniej, niż jakbyśmy normalnie kupili bilet. Co się stanie jak osoba z Xclubu po zakupie biletu, nie będzie mogła lecieć?
 • Nic, zniżka obowiązuje przy rezerwacji, a osoba która posiada Xclub nie musi lecieć z wami samolotem. Przy wejściu na pokład nikt nie sprawdza czy jesteśmy członkami Xclubu czy też nie.

Teraz w praktyce pokażemy wam jak należy postępować, jeżeli chcemy skorzystać z czyjegoś członkostwa.  Pierwsze, co musimy zrobić to znaleźć interesujący nas kierunek, termin i bilety. Do prezentacji wykorzystamy nasz wczorajszy pomysł na Adriatyk. Czyli lot na trasie Katowice – Forli, Forli – Katowice.

Następnym krokiem jest sprawdzenie dostępności biletów na danej trasie. Możemy to sprawdzić wybierając z lewej strony z menu liczbę pasażerów z rozwijanego menu.  W zamyśle chcemy podróżować we 2 osoby, to bilety musimy sprawdzić dla 3 osób. ( 3 Osobą jest, osoba która posiada członkostwo w Xclubie i musimy za nią zapłacić, aby muc zakupić bilety dostępne tylko dla członków Xclubu).

 

 

Po zatwierdzeniu wyboru sprawdzamy, jaka cena nam się pojawiła, jeżeli coś się zmieniło, to na 99% jest nowy pomysł Wizzair, że do ceny dolicza od razu opłatę administracyjną. W takim wypadku z meny umieszczonego po prawej stronie zmieniamy sposób płatność i z powrotem spoglądamy czy cena uległa zmianie.

Jeżeli cena nie uległą zmianie to znaczy, że przynajmniej 3 bilety w tej cenie są dostępne. ( Analogicznie sprawdzamy dla większej ilości osób, sprawdzamy dopóty, dopóki cena się nie zmieniła).

Cenowo wygląda to następująco:

 • Nie posiadamy Xclubu, to za bilet musimy zapłacić 58zł ( oczywiście, jeżeli płacimy kartą Wizzair PL)
 • Osoby posiadające członkostwo, za bilet zapłacą tylko 23zł.
 • Przy zakupie 3 biletów z puli przeznaczonej dla członków zapłacimy 3x23zł (my, nasz towarzysz oraz osoba posiadająca członkostwo w Xclubie)
 • W sumie zapłacimy 69zł, co w przeliczeniu na dwie osoby da nam 34,5zł ( jak sami widzicie zaoszczędzimy po 23,5zł na osobie)

Gdy wszystko już mamy sprawdzone, nie pozostaje nam nic innego jak zakup biletów. Jeżeli nie posiadamy karty Wizzair PL. To kontaktujemy się z kimś z działu rezerwacje  (pamiętając, że osoba pomagająca w zakupie musi także posiadać konto w Xclubie), prosimy ją o zakup i finalizujemy transakcję.

Ważne. 

KORZYŚCI DLA WSPÓŁPASAŻERÓW: Podróżować z Tobą może do 9 pasażerów (w tym dzieci z wyjątkiem niemowląt) w ramach tej samej rezerwacji, korzystając z obniżonych cen.


Like it? Share with your friends!

4 shares

6 Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 1. Witajcie, czy kupując bilety w wizzair można skorzystać z niższych cen w taki sposób, że samemu ma się członkostwo w Xclub, ale z karty citi korzysta się z czyjejś pomocy? Czy też ta sama, jedna osoba musi mieć i członkostwo i kartę?

  1. Tak, można.

   Sam osobiście posiadam członkostwo w Xclub, ale nie mam karty. Korzystam z pomocy użytkowników i latam z groszę 🙂 

 2. A jak to zrobić po kolei? Wykupić członkostwo mogę jedynie przy okazji rezerwacji lotu – nie mogę niezależnie? Kiedy zgłosić się do użytkowników w sprawie karty?

 3. szukam osoby która posiada konto w Xclub – chcę zarezerwować bilety – macie jakieś polecane osoby które są godne zaufania ?

  dział POMOC NIE DZIAŁA