Ryanair: koniec kolejek przy zajmowaniu miejsc w samolocie


Ryanair(AKTUALIZACJA) Irlandzki Ryanair od lutego przyszłego roku podczas rezerwacji biletów udostępni pasażerom możliwość wyboru miejsca w samolocie. Pasażerowie już nie będą musieli tłoczyć się przy wejściu na pokład, aby zając miejsca obok siebie.

 

Spore zmiany w Ryanair. Rewolucja i uderzenie w Wizz Air >>

 

Wybrać miejsce w samolocie będzie można najpóźniej na 24 godziny przez wylotem. Z nowej usługi powinny być zadowolone rodziny i osoby, które podróżują w grupie – informuje dziennik BBC. Będę mogły siedzieć obok siebie.

Wprowadzenie możliwości wyboru miejsca przez pasażera to jedna z wielu zmian, którymi przewoźnik chce zmienić swój wizerunek, ocieplić kontakty z pasażerami i zyskać kolejnych klientów.

Z wpisu na Twitterze wynika, że wybór konkretnego miejsca będzie płatny 5 euro. Jeżeli nie wybierzemy, to system z automatu przydzieli losowo wybrane miejsce.

Twit

źródło: Fly4Free.pl


Like it? Share with your friends!

4 Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 1. szczerze ? to nawet gorzej niż było. Kupując tani bilet mieliśmy duże szanse wybrać miejsce w samolocie (jeżeli nie lecieliśmy w grupie). A wiadomo że mało kto lata w grupie – zazwyczaj lata się do 4 osób – często są to 2 osoby lub nawet jedna. Wprowadzenie tych zmian utrudni zajęcie dogodnych miejsc przez osoby które lecą np w parach. Bo albo będą musiały zapłacić 5 euro (x2 osoby to ponad 40 do biletów) albo mogą siedzieć UWAGA – Z DALA OD SIEBIE bo program LOSOWO wylosuje im miejsca.
  Ja dziękuje za siedzenie na początku samolotu kiedy to np żona będzie siedziała na końcu obok kogoś innego…
  CHORE ZASADY – ZASADY DLA KASY.
  Dla mnie to „ułatwienie” to duży minus dla RYANAIR-a.
  Co z tego że obniżą ceny za bilet w stosunku do Wizzair-a jak chcąc lecieć obok bliskiej mi osoby będę musiał dopłacić albo nawet przepłacić za bilet (który w wizzair pod tym względem będzie tańszy – nie płacę za miejsca bo zajmuję co chce)

 2. No faktycznie – bardzo się stęsknicie za sobą przez 2h lotu. Ja to nawet bym się cieszył, gdyby żona siedziała po drugiej stronie samolotu 🙂

  1. Widocznie twój iloraz inteligencji nie pozwolił ci na wybranie żony, która mogła by chwalić się takim mężem jak ty…. Biedny chłopczyk…. 🙂

 3. Przecież system na pewno przydzieli miejsca obok siebie, jeśli np. dwie osoby były na jednym bilecie. Inaczej to byłoby bez sensu.
  A jak kupujecie osobno bilety, no to skąd Ryan ma wiedzieć, że lecicie razem…?