Silesiair: podsumowanie 2012 roku


kalendarz

Przez ostatnie 10 miesięcy specjalnie dla was wyszukiwaliśmy i publikowaliśmy promocje lotnicze oraz autokarowe.  W zestawieniu postanowiliśmy zawrzeć po 5 pozytywnych i negatywnych (naszym zdaniem) informacji z ostatnich 10 miesięcy, które ukazały się na łamach naszej strony. Dodatkowo zrobiliśmy zestawienie tych najbardziej atrakcyjnych promocji jakie ukazały się na naszym portalu. 

Oprócz tanich lotów (najtańsze oferował Wizz Air od 3 zł) należy wspomnieć także o tanich przejazdach autokarowych. W Polsce karty rozdaje Polskibus, który oferuje bilety od złotówki. Z Katowic za 2 złote dojedziemy do Bratysławy, Wiednia, Częstochowy oraz Warszawy. W Warszawie możemy się przesiąść do Polskiego Busa lub Simple Expres skąd możemy dalej kontynuować swoją podróż. Ze składanych przejazdów autokarowych wyróżniamy: Berlin za 30 zł oraz Wilno za 34 złote.

 

Top 5 pozytywnych informacji

5.  Na miejscu  5 ląduje węgierski niskokosztowy przewoźnik Wizz Air, który od października znacząco obniżył ceny biletów na większości swoich trasach. W ten sposób możemy tanio latać do: Londynu od 8 zł, Paryża, Rzymu, Bergamo, Dortmundu, Eindhoven od 10 zł i Barcelony od 44 złotych.

4. Czwarte miejsce w naszym zestawieniu ex aequo zajmują Polskie Linie Lotnicze LOT oraz niemiecka Lufthansa. Obie linie w mijającym roku oferowały nam loty między kontynentalne w atrakcyjnych cenach. Pekin z LOTem za 1522 zł, USA z Lufthansą od 1873 zł

3. Trzecią pozycję rezerwujemy dla naszych fanów. W ciągu 10 miesięcy nasz profil na facebooku zyskał 3083 fanów, profil na google+ ma 67 fanów. W 2012 r. naszą stronę oglądano ponad 430 tyś razy. Rosnąca popularność naszego serwisu została także zauważona przez różnego rodzaju media. Dzięki temu mogliście czytać o nas w: Gazecie Wyborczej dodatek katowicki, Dzienniku Zachodnim dodatek Bytomski. Oglądać nas w TVS oraz posłuchać w Radiu Katowice. Bardzo wam dziękujemy za te wspólne 10 miesięcy, mamy nadzieję że będziecie także z nami w 2013 r.

2. Pozycja durgą zajmują wszystkie nasze propozycje na lot kombinowane( loty z przesiadką) dzięki nim mogliście dolecieć do prawie każdego zakąta Europy oraz Świata. Najbardziej spektakularne składaki pojawiły się w pierwszych miesiącach istnienia naszego serwisu. Na Cypr (Pafos) lecieliśmy za 117 zł, sami organizowaliśmy sobie wczasy w Grecji (przelot + hotel)  za 660 zł. W grudniu proponowaliśmy Amerykę Północną Los Angeles za 1436zł oraz Amerykę Południową Peru (Lima) oraz Brazylię (Salwador) za 1400 zł

1. Pierwsze miejsce należy do irlandzkiego niskokosztowego przewoźnika, który na pod koniec 2012 roku zwiększył ilość połączeń z 7 do 14 tygodniowo między Katowicami, a Londynem Stansted oraz ogłosił otwarcie aż 4 nowych tras z katowickiego lotnika. Mimo iż ceny biletów w Ryanair nie są tak spektakularne jak kiedyś to uruchomienie nowych połączeń rekompensuje różnicę w cenach biletów.

 

Top 5 negatywnych informacji

5.  Miejsce piąte zajmuje Eurolot. Polski przewoźnika postanowił wypełnić lukę po upadłym OLT Express i we wrześniu uruchomił trasę Katowice – Gdańsk. Bilety za lot w jedną strone można było kupić za 99 złotych. Po 4 miesiącach połączenie zostało zawieszone. Polski przewoźnik tłumaczy się brakiem zainteresowania na danej trasie w okresie zimowym.

4. Czwarta lokata wędruje do Wizz Air’a który na okres zimowy postanowił zawiesić aż 3 połączenia. W ten oto sposób z siatki połączeń na okres zimowy wypadły następujące kierunki: Madryt, Liverpool oraz Forli.

3. Na miejscu trzecim znalazł się Ryanair, za zablokowanie płatności kartą MasterCard prepaid paypass. Owa karta zwalniała z opłaty rezerwacyjnej. Teraz bilety irlandzkiego przewoźnika są droższe o 25 zł.

2. Drugie miejsce przyznajemy fioletowemu przewoźnikowi z Węgier. Od 4 października kiedy WizzAir postanowił wprowadzić nowy mniejszy bagaż podręczny. Stary „duży” bagaż podręczny o wymiarach (55x40x20cm) jest dodatkowo płatny. Kwota jaką należy zapłacić za „duży” bagaż podręczny wynosi 45 zł.

1. Pierwsze miejsce przyznajemy władzom katowickiego lotniska, które z początkiem nowego roku postanowiły zlikwidować 5 minutowy darmowy postój pod terminalem pasażerskim tzw. (kiss&fly). Od 1 stycznia 2013r. zaczyna obowiązywać nowy cennik parkingowy. Za godzinny postój na parkingu przed terminalem będziemy musieli zapłacić 5 złotych.

Poniższa tabela przedstawia najatrakcyjniejsze cenowo kierunki jakie udało się nam w danym miesiącu wyszukać w minionym roku:

podsumowanie

 Jeżeli nie chcesz przegapić promocji w nowym 2013 roku, już dziś zapisz się do Newslettera.


Like it? Share with your friends!

4 Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *