Wizz Air: Drożeje duży bagaż podręczny!


8 shares

BagazW dniu dzisiejszym węgierskie linie lotnicze Wizz Air po raz kolejny, po cichu podniósł opłatę za bagaż podręczny.Od dziś cena „dużego” bagażu podręcznego zależy od długości planowego lotu.

 

Zobacz także. Wizz Air: drożeje bagaż rejestrowany >>

 

Jeśli lot wynosi 2 godziny i 40 min lub więcej to w szczycie sezonu zapłacimy za „duży” bagaż podręczny o wymiarach 56x45x25 aż 84 PLN, a przy locie poza szczytem sezonu 55 PLN.

Przy locie krótszym niż 2 godziny i 40 min za „duży” bagaż podręczny zapłacimy w szczycie sezonu 63 PLN, a poza 42 PLN, czyli tyle ile kosztował bagaż przed wprowadzonymi zmianami, niezależnie od długości lotu!

Na szczęście mały bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm (bez limitu wagi) może zostać wniesiony na pokład samolotu jeszcze bezpłatnie. Oto nowy cennik ze strony przewoźnika:

wizz_new_price

Warto pamiętać, że w Ryanair taki „duży” bagaż podręczny możemy zabrać na pokład bezpłatnie, a w tradycyjnych liniach bagaż podręczny i rejestrowany mamy już wliczony w cenę biletu.

Terminy „w sezonie” oraz „poza sezonem”

W sezonie: 29 marca do 07 kwietnia, 8 czerwca do 22 września i od 14 grudnia do 6 stycznia (włącznie z pierwszym i ostatnim dniem).

Poza sezonem: pozostałe terminy.

Opłata za bagaż obowiązująca w sezonie jest należna, jeśli dowolna część podróży przypada na okres objęty sezonem.

Przypominamy wymiary małego oraz dużego bagażu:

bagaz-podreczny-wizzair


Like it? Share with your friends!

8 shares

2 Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  1. witam,

    mam pytanie. czy kupując opcję dużego bagażu podręcznego można wnieść na pokład również mały bagaż?

    pozdrawiam, wtyczka