Wizz Air – koniec biletów za 4 zł. Polska karta Citi Wizz Air przestaje zwalniać z „haraczu”!


kartaJa donosi portal fly4free,  Wizz Air po cichu wprowadził 27 zł opłatę transakcyjną przy płatności za bilety kartami Wizz Rumunia i Wizz Węgry. Wiemy już i jako pierwsi potwierdzamy, że podobny los spotka użytkowników wydawanej w Polsce karty Citibank Wizz Air World MasterCard®!

 

Od 23 stycznia do każdej płatności kartą Citibank Wizz Air World MasterCard® za bilety na stronie wizzair.com przewoźnik doliczy 6 euro opłaty (27 złotych). Oznacza to koniec tanich biletów za 4 zł. Od teraz najtańszy bilet w Wizz Air będzie kosztował co najmniej 22 zł (4zł bilet + 18zł opłata za przelew)!

Poniżej publikujemy stanowisko Wizz Air przesłane do naszej redakcji za pośrednictwem agencji PR, z którego wynika, że tylko rezerwacje opłacane z konta Wizz Account będą zwolnione z opłaty rezerwacyjnej. Wizz Air nie podaje powodów dla których zdecydował się pobierać opłatę rezerwacyjną przy płatnością kartami Wizz.

„Rezerwacje opłacane z konta Wizz Account są zwolnione z opłaty rezerwacyjnej.Od 23 stycznia osoby płacące za bilety kartami kredytowymi Citi Wizz i Wizz mogą korzystać z niższej opłaty rezerwacyjnej w wysokości 6 euro w porównaniu do wyższych opłat (8 euro) przy użyciu innych kart płatniczych. Posiadacze kart Wizz Air / Citi będą korzystać także z wszystkich przywilejów członkostwa w klubie Wizz Discount Club, które gwarantuje zniżkę wysokości 10 euro na każdy bilet dla członka klubu oraz 9 członków jego rodziny lub bliskich. Te korzyści się łączą co sprawia, że dokonując płatności kartami kredytowymi Wizz Air/ Citi można zgromadzić zniżkę na kolejną podróż, lub odbyć ją całkiem za darmo. Dzięki Wizz Air, latanie staje się jeszcze bardziej przystępne, szczególnie dla posiadaczy kart kredytowych Wizz Air i Citi”

Taka decyzja Wizz Air oznacza, że użytkownicy karty Citibank Wizz Air World MasterCard® tracą możliwość bezharaczowych zakupów biletów. Czy spotka się to z masowym zamykaniem kart kredytowych? Może się tak stać zwłaszcza, że płatność przelewem obarczona jest mniejszą bo 18 zł opłatą rezerwacyjną.

Nie znamy również stanowiska wystawcy karty Citi Banku, który zachęcając klientów do posiadania karty Citibank Wizz Air World MasterCard® reklamował ją jako ta, dzięki której kupując bilet na stronie wizzair.com nie płaci się opłaty rezerwacyjnej! Czekamy na stanowisko banku.


Like it? Share with your friends!

9 Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 1. Kartę Citibank Wizz Air mam od kilku tygodni i jeszcze mi się nie zwróciła opłata roczna za kartę. Kartę mam po to, aby kupować tańsze bilety. Jak nie będzie tego umożliwiała, to na pewno z niej zrezygnuję.

 2. Wizz Air powoli strzela sobie w kolano. Powoli, powoli stracą klientów. Sam odbyłem w 2012 r. 34 loty, łącznie ze mną latało od 3 do 9 osób. To wszystko dla Was drogi Wizz Air wymierne straty.

 3. Uroczyście oświadczam, że z chwilą, gdy zostanie wprowadzona taka opłata wypowiadam umowę zawartą z CitiBankiem.

 4. zastanawia mnie jak W!ZZ wywinie się z odpowiedzialności – w końcu kartę sprzedają jako narzędzie zwalniające z opłaty rezerwacyjnej. Akurat mnie karta na ten rok znowu nic nie kosztowała ale są ludzie którzy za nią zapłacili te 96 zł, choćby za przedłużenie, dlatego nie wydaje mi się żeby udało się tak bez echa to pozostawić. Trochę szkoda taniego latania bo przez ostatnie 2 lata przyzwyczaiłem się że na pizzę lecę do Włoch na zakupy do Londynu a przed świętami klimat łapię w Dortmundzie. Pomijam zupełnie tutaj tanie latanie po Polsce dzięki W!ZZ za sprawą lotów przesiadkowych przy których OLT dla studentów było drogą ofertą 🙂 Dla przykładu – Gdańsk z katowic 4 osoby 140 zł w jedną stronę. Teraz same opłaty rezerwacyjne na 8 biletach to 144 zł licząc najtaniej czyli przelewem. W sumie płacenie z konta W!ZZ byłoby rozwiązaniem gdyby nie kwota jaką trzeba tam uziemić żeby płącić ez prowizji.

 5. Trochę obok tematu,jak wyegzekwować zaksięgowanie wpłaty 300 euro na konto WizzAccount wpłacone miesiąc temu i mimo dwóch rozmów po ok.30 zł z panem z infolinii dalej kasy na koncie brak.Zastanawiam się nad zgłoszeniem sprawy o wyłudzenie do odpowiednich organów .

 6. @ admin

  na kolejnej stronie informacja nieprawdziwa (jak i sam tytuł notki):

  „Oznacza to koniec tanich biletów za 4 zł. Od teraz najtańszy bilet w Wizz Air będzie kosztował co najmniej 22 zł (4zł bilet + 18zł opłata za przelew)!”

  przecież jest bezharaczowe konto wizz

 7. @PM – a wiesz jaką kwotą trzeba zasilić konto żeby mieć bezharaczowy bilet? podpowiem Ci – 300 euro – a to oznacza że trzeba zainwestować 1230 zł żeby kupować bez prowizji bilety za 4 zł – super pomysł. Inna sprawa że biletów za 4 zł już nie będzi etyle co wcześniej – teraz niestety najniższa cena za bilet to 24 zł – na trasach na których wcześniej bywały bilety po 4 zł.

 8. Mam pytanie:
  załaożyłam w Citibanku karte kredytową korzystając z promocji Karta Kredytowa Citi i karta WizzAir. Szczesliwie otrzymalam konto Wizz i teraz od 2 tyg mam problem. Po poprawnym zalogowaniu na Wizz Air pojawia mi się komunikat „Please note that a new Privacy Policy is effective which you can accept here before proceeding. ” Oczywiście klikam akceptację i wtedy wyrzuca mnie na stronę z treścią „Sorry, something is wrong. 500 Internal server error.
  An error has occurred. Please try again. If the error persists, please contact the airline.” WYpróbowałam 3 rózne przeglądarki (Firefox, Chrom i Internet Explorer). Wypróbowałam również różne komputery i różne połączenia do internetu. Bez skutku

  Po skontaktowaniu się ze złodziejsko płatną infolinią otrzymałam poradę „Proszę wyczyścic historię i skorzystać z innej przeglądarki”. Oraz pani w call center nie może mi nic pomóc.

  Czy ktoś miał podobny problem? Serce mi się kraje bo przechodza mi pod nosem kolejne ciekawe promocje. Czy to jest taki trick Wizz Air żeby utrudnić korzystanie z tego promocyjnego konta i nie stracić za dużo na tej promocji? Odczuwam bezgraniczna bezsilność a jedynym kanałem komunikacji jest niekompetenta ale płatna 4.20 zł za minute infolinia

  I na dodatek może już nie warto o to konto walczyć skoro nie ma tych zniżek? Beznadzieja