Wizz Air: można już korzystać z elektroniki przez cały lot


wizzairikonaWęgierski Wizz Air poinformował, że pasażerowie podczas całej podroży mogli będą używać urządzeń elektronicznych tj. telefonów komórkowych, czytników książek czy tabletów. Urządzenia te muszą pozostać w trybie samolotowym (wyłączony sygnał komórkowy).

 

Można już korzystać z elektroniki przez cały lot. EASA wydała wytyczne >>

 

Zmiany zostały wprowadzone po aktualizacji wytycznych Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) dotyczących korzystania z przenośnych urządzeń elektronicznych w samolotach, które zostały również przyjęte przez węgierski Urząd Lotnictwa Cywilnego. Wcześniej wszystkie osobiste urządzenia elektroniczne musiały być wyłączone podczas kołowania, startu i lądowania.

„Przenośne urządzenia elektroniczne, takie jak czytniki ebooków, tablety czy smartfony stały się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Właśnie dlatego Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego podjęła decyzję o aktualizacji wytycznych dotyczących korzystania z nich na pokładach samolotów, które zostały przyjęte również przez węgierski Urząd Lotnictwa Cywilnego. Cieszymy się, że dzięki nim będziemy mogli pozwolić naszym pasażerom (ponad 13 mln rocznie), na używanie ich ulubionych gadżetów podczas lotów Wizz Air. Zgodnie z nowymi wskazaniami, podróżni muszą korzystać z nich w trybie samolotowym, który nie zagraża bezpieczeństwu, od momentu zamknięcia drzwi przed wylotem do opuszczenia samolotu. Zachęcamy pasażerów do używania swoich ulubionych gadżetów, czytania książek i oglądania filmów podczas podniebnych, niskokosztowych podróży z Wizz Air i zapewniamy, że nasza załoga, jak zwykle zadba o komfort podróżnych podczas lotu do wybranych destynacji” – powiedziałDaniel de Carvalho, rzecznik prasowy Wizz Air.

Podróżni proszeni są jedynie o ściągnięcie słuchawek podczas ogłoszeń załogi pokładowej dotyczących bezpieczeństwa oraz wyłączenie sprzętu w sytuacji, gdy personel nie może jednoznacznie potwierdzić, że działa on w trybie samolotowym i spełnia wymagane kryteria. Większe urządzenia, które mogą stanowić zagrożenie dla pasażerów tj. laptopy, będą musiały zostać schowane podczas startu i lądowania samolotu.

źródło: Fly4Free.pl


Like it? Share with your friends!

One Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  1. już wczoraj obsługa informowała tylko ze wszelkie urządzenia łączące się z siecią muszą być w trybie samolotowym. Koniec z niepewnością czy można filmować lądowanie czy nie 🙂