Jak zarezerwować bilet w Wizzair krok po kroku


WIZZ_big.gif

W tym artykule, pokażemy wam w jaki sposób rezerwuje się bilety w linii lotniczej Wizzair.

1. Rejestracja i logowanie do konta. 

Pierwsze co musimy zrobić to wejść na stronę http://wizzair.com/?language=PL.  Aby zakupić bilet  w wizzie będzie nam potrzebne konto użytkownika* Jeżeli posiadamy już konto w wizzie, to logujemy się na nie, w przeciwnym wypadku musimy takie konto utworzyć.

a) Rejestracja użytkownika.

Z menu umieszczonego po lewej stronie wybieramy opcję Zarejestruj. Na następnej stronie uzupełniamy puste pola w celu i naciskamy rejestracja

Pamiętaj aby podać poprawny i działający adres mailowy

 

 

 

Zostajemy przeniesieni na kolejną stroną, na której podajemy swoje dane personalne i kontaktowe.

Jeżeli posiadamy własną działalność gospodarczą lub będziemy lata służbowo, możemy podać NIP

Gdy wszystkie wymagane pola mamy uzupełnione. Na samym dole zaznaczamy jeszcze Zgłoszeni. Chcę otrzymywać materiały promocyjne od linii lotniczej i jej partnerów i  klikamy wyślij

 

 

 

 

Uwaga, system wizza nie obsługuje polskich znaków. Czyli np. zamiast Paweł, wpisujemy Pawel.

Kody pocztowe podajemy bez myślnika, a numer telefon podajemy bez 0 na początku

b) logowanie na konto

Żeby się zalogować na swoje konto, korzystamy z menu umieszczonego po lewej stronie. Wpisujemy swój adres mailowy oraz hasło podane przy rejestracji i naciskamy zalogowanie.

 

Po prawnym zalogowaniu, zostaniemy przeniesieni do swojego profilu. W tym miejscu możemy zaktualizować swoje dane personalne, włączyć subskrypcję oraz przejrzeć historię konta.

 

W chwili obecnej nic nas tutaj nie interesuje. Naciskamy na logo Wizz, znajduje się ono w lewym górnym rogu. Ponownie znajdujemy się na stronie głównej.

 

2. Szukanie połączenia

Teraz zabierzemy się za wyszukanie interesującego nas połączenia, do wyboru mamy dwie możliwości szukania połączeń.

 

a) szukanie według sztywnego terminu podróży. 

Czyli musimy lecieć w danym terminie

W menu znajdującym się po lewej stronie wybieramy podróż w jedną stronę czy podróż w dwie strony Powrotny

Następnie z listy wybieramy miejsce wylotu i miejsce przylotu.

Po wyborze miejsca wylotu, w opcji przylot będziemy mieli tylko dostępne te destynacje do których lata samolot z wybranego przez nas miejsca wylotu.

W kolejnym kroku wybieramy termin podróży oraz ilość osób.

Gdy już wszystko mamy wypełnione tak jak chcemy, naciskamy szukaj lotów

 

 

 

W tej chwili widzimy rozkład lotów wraz cenami. Jako że interesował nas termin 16-17.03.2012.  Z piątkowych lotów wybieramy ten który najbardziej nam odpowiada (jak najtaniej lub jak najdłużej na miejscu). dla przykładu, planujemy zostać jak najdłużej na miejscu.

Zatem wybieramy poranny piątkowy lot, a na lot powrotny wybieramy sobotni wieczorny.

Przy lotach widnieją dwie ceny, cena zwykła oraz cena Wizz Xclusive Club* co to jest Wizz Xclusiv Club, macie wyjaśnione w tym artykule …..

 

 

Z prawej strony mamy potwierdzenie wybranych lotów.

Klasa taryfy – PROMO*  oznacza bilet w cenie promocyjnej

Lot: W6 1091jest to numer lotu. 

Oprócz tego umieszczone są tam informację o dacie lotugodzinie odlotu i przylotu oraz ilości osób.

 

b) szukanie według najniższej ceny

Na głównej stronie wybieramy z poziomego menu wybieramy porty docelowe, a następnie rozkład lotów.

 

Automatycznie zostajemy przeniesieni na kolejną stronę. Na której wybieramy miejsce wylotu i przylotu.

 

 

Po wyborze miejsca wylotu, w opcji przylot będziemy mieli tylko dostępne te destynacje do których lata samolot z wybranego przez nas miejsca wylotu.

Z dostępnych opcji wybieramy interesującą nas trasę i automatycznie zostajemy przeniesieni do kalendarza lotów, obowiązując w danym miesiącu.

Przy pomocy strzałek umieszczonych, po bokach nazwy miesiąca, możemy sobie przeglądać dostępne loty na inne miesiące.

Ja sobie już przerzuciłem na następny miesiąc.

 

 

 

W kalendarzu mamy pokazane dni w które odbywają się loty, godziny wylotów w danym dniu oraz cenę za lot w jedną stronę.

Ceny promocyjne zaznaczone są na jasny fiolet, cała reszta są to ceny normalne.

Przykładowo wybieramy jedną z najniższej ceny. Wylot w czwartek 29 marca. Naciskamy na kwadrat z datą 29 i zostajemy przeniesieni na stronę z wyborem lotu.

W tej chwili widzimy dwie tabele, górna dotyczy lotu na trasie Katowice – Dortmund, dolna dotyczy lotu powrotnego.

W tej opcji wybierzemy sobie wylot i powrót w jednym dniu.

 

W górnym meny wybieramy poranny.

W dolnym wybieramy lot wieczorny.

 

Jeżeli coś nam nie odpowiada to przy użyciu przycisków <<3 dni lub  3 dni >> możemy sobie mienić termin podróży o trzy dni wcześniej lub później. Jeżeli termin/ceny dalej nam nie będą odpowiadać możemy używać przycisków 3dni aż do skutku.

Gdy już mamy wybrany lot, czas wybrać sposób zapłaty za podróż.

 

3. Wybór płatności 

Z prawej strony oprócz informacji na temat lotu mamy także do wyboru sposób zapłaty.

Możemy wybrać walutę w jakiej dokonamy płatności oraz sposób zapłaty. Jak widać na załączonym obrazku, najbardziej atrakcyjną opcją jest płatność Kartą Kredytową Wizz Air. 

 

 

 

Dlaczego w opcji opłata za rezerwację wynosi 72 zł, jak w sposobie płatności widnieje kwota 36zł. A no dlatego że kwota 36 zł jest kwotą do zapłaty za jeden odcinek lotu. (za lot w jedną stronę). My wybraliśmy dwa odcinki, tzn. dwa loty Katowice – Dortmund i Dortmund – Katowice i w tym wypadku do zapłaty jest 36zł x 2 = 72 zł.

Opłatę za rezerwację można, zmniejszyć oraz obejść.  Wyjaśnienie opłat za rezerwację znajdziecie w tym artykule

Wybieramy ową kartę i nasza kwota z 180 zł, zmniejszyła się do 108 zł.

 

Schodzimy jeszcze na sam dół strony odznaczamy, że zapoznaliśmy się z regulaminem linii lotniczej i kontynuujemy, naciskając wybierz i kontynuuj.

 

 

 

 

4.  Dane do faktury 

Zostaliśmy przeniesieni do strony na której widnieją dane, które podawaliśmy przy zakładaniu konta.

Jeżeli coś się zmieniło od tamtego czasu, lub faktura ma przyjść na inną osobę, inny adres lub inny mail.

To poprawiamy na aktualne dane, schodzimy na dół i naciskamy  wybierz i kontynuuj 

Jeżeli chcemy otrzymywać od Wizza ofert z promocjami na maila, zaznaczamy opcję że chcesz otrzymywać subskrypcję….

 

 

 

 

5. Wybór dodatkowych usług

Wizzair ma nam do zaoferowania masę niepotrzebnych usług. Oczywiście wszystkie dodatkowo płatne i nie raz przewyższają one cenę biletu

Poniżej przedstawimy wam co takiego oferuje Wizz i czy jest nam to na pewno, niezbędne podczas podróży.

 

 • Wizz Reserved Seat (Zarezerwowane miejsce) z priorytetem wejścia na pokład – Dzięki tej usłudze możemy sobie wybrać miejsce, gdzie chcemy siedzieć i będziemy wchodzić jako jedni z pierwszych na pokład samolotu. Bilet w tanich liniach lotniczych nie gwarantuje ci numeru miejsca. Działa to na takiej samej zasadzie jak bilet komunikacji miejskiej, siadasz tam gdzie jest wolne (w samolocie na pewno siądziesz, tylko nie wiadomo gdzie). Gdy masz swój bilet już w ręku i jesteś przed bramką wejścia do samolotu, możesz ujrzeć kolejkę jak w do kasy w hipermarkecie. Ta kolejka się przesuwa, i kolejne osoby kierują się w stronę samolotu, aby zając co lepsze miejsca. Teoretycznie im bliżej biurka z osobą sprawdzającą bilety tym lepiej dla nas. Jeżeli nie chcemy stać w kolejce, możemy wykupić sobie pierwszeństwo wejścia na pokład, dzięki temu to najpierw osoby z pierwszeństwem wchodzą na pokład samolotu, a dopiero potem cała reszta.
 • Wizz XXL Long (Dodatkowa przestrzeń na nogi) z priorytetem wejścia na pokład – Tanie linie lotnicze starają się upchać jak najwięcej foteli w samolocie (więcej foteli=więcej pasażerów=większy zysk). Dzięki temu pakietowi będziesz mieć zarezerwowane miejsce z większą przestrzenią na nogi. Opłaca się to kupić gdy masz około dwa metry wzrostu. Ludzie o wzroście około 180cm będą podróżować wygodnie. Tanie linie latają przeważnie na krótkich dystansach więc, plus, minus około dwu godzinny lot będzie szło wytrzymać. 
 • Wizz Xpress (Pierwszeństwo na pokładzie) – Tylko dla osób które mają dość stania w kolejkach. Jest jeszcze inny sposób aby być szybciej na pokładzie samolotu. Przyjedź na lotnisko trochę wcześniej i zamij sobie jak najlepsze miejsce w kolejce, może stracisz czas, ale zaoszczędzisz trochę gotówki.
 • Podróżuj bezpiecznie (Kup ubezpieczenie podróżne) – Linie lotnicze oferują także ubezpieczenie podróżne, dostępne za odpowiednią kwotę. Lepiej iść do własnego ubezpieczyciela i u niego wykupić takowe ubezpieczenie, powinno być taniej. Można także podróżować bez ubezpieczenia ale to na własną odpowiedzialność. My do podróżowania bez ubezpieczenia nie namawiamy!.
 • Wizz Flex – Co się stanie jeżeli masz kupiony bilet i nagle się okazuje że nie możesz lecieć?Tania linia lotnicza nie zwróci nam pieniędzy za nie odbytą podróż.  Dlatego Wizz oferuje swoim klientom Wizz Flex. Dzięki tej usłudze będziemy mogli zmienić termin,trasę i godzinę lotu. Wszystko ok, ale pamiętaj że jeżeli skorzystasz z usługi Flex to różnicę w cenie biletu(między ceną zakupu biletu na lot który się nie odbył,a ceną nowego biletu, uzyskanego dzięki Wizz Flex) będziesz musieć pokryć z własnej kieszeni. Usługa nie obejmuje zmiany danych personalnych pasażera
 • Transfer na lotnisko i z lotniska – Jeżeli nie posiadasz własnego środka transportu,a nie masz ochoty przepłacać dojeżdżając na lotnisko taksówką. To ta usługa jest dla ciebie. No chyba że skorzystasz z innego przewoźnika lub komunikacji miejskiej lub w ostateczności cię ktoś podrzuci na lotnisko. 
 • Potwierdzenie rezerwacji SMS – Potwierdzenie planu podróży w twoim telefonie, za jedyne 5 zł 
 • Zabezpieczenie na wypadek opóźnienia – Samoloty jak inne środki transportu miewają opóźnienia. Gdy musisz być gdzieś na daną godzinę i boisz się że się nie dasz rady, to możesz wykupić tą usługę. Usługę można wykupić na lot tam, na lot powrotny oraz na oba loty jednocześnie. Wizzair deklaruje że pasażer opóźnionego lotu, otrzyma kredyt w wysokości 450zł, lecz opóźnienie musi wynieść powyżej dwóch godzin. 

 

6. Dane pasażera

Mając już omówione usługi. Wybieramy te które nas interesują, schodzimy niżej i wpisujemy dane pasażera. 

Jeżeli to my jesteśmy osobą która będzie podróżować, możemy zaznaczyć opcję jestem podróżnym i pola zostaną automatycznie uzupełnione naszymi danymi. W innym przypadku musimy wpisać dane osoby która będzie podróżować. 

Pamiętajcie aby dane zostały wpisane poprawnie. Zmiana błędnych dany, jest kosztowna i czasami zmiana danych, przewyższa cenę biletu.

Opłata za zmianę błędnych danych personalnych, na prawidłowe wynos 180zł, za lot w jedną stronę.

 

 

 

 

7. Wybór bagażu i wybór rodzaju odprawy.

 • 0 sztuk bagażu – tzw. bagaż podręczny max. 10kg, a wymiary takiego bagażu nie mogą przekroczyć 55x40x20 cm. Przeważnie jest to najmniejsza walizka na kółkach. Jeżeli nasz bagaż będzie większy lub cięższy, a osoba odpowiedzialna za wykrywania większy bagaży, nas wykryje. Będziemy zmuszeni do nadania bagażu rejestrowanego za co będziemy musieli uiścić dodatkową opłatę na miejscu. Wykrywanie większych bagaży niż dopuszczalne, odbywa się przez umieszczenie danego bagażu w specjalnie przygotowanym szablonie (koszyku) z dziurą o wymiarach 55x40x20 cm. Ważeni odbywa się normalnie na wagach, znajdujących się w okolicy koszyków. Jeżeli wiesz że nie dasz rady spakować się w bagaż podręczny, to może od razu zainwestuj w bagaż rejestrowany lub ryzykuj, to są twoje pieniądze.  Opłata za nadanie bagażu przy wyjściu do samolotu (czyli tutaj gdzie mogę cię też złapać ) wynosi 272zł.
 • 1 sztuka bagażu, 2 lub 3 –  jest to bagaż nadawany do luku bagażowego samolotu. Jest on tylko ograniczony wagowo. Jedna sztuka może ważyć maksymalnie  32kg.
 • Odprawa na lotnisku – Z numerem rezerwacji udajemy się do punktu obsługi klienta znajdującego się na lotnisku. Przedstawiamy osobie tam pracującej numer rezerwacji oraz dane personalne pasażera. Osoba ta, odprawia nas i drukuje nam kartę pokładową i to wszystko. Lecz po co przepłacać, gdyż możemy wybrać odprawę przez internet i zrobić to samemu w domu i w domu możemy sobie wydrukować kartę pokładową.

Tak wygląda cena za bilet z dodanymi usługami, odprawą na lotnisku, dodanym jednym bagażem oraz płatnością kartą kredytową Wizzair.

 

 

 

A tak wygląda bilety tylko z bagażem podręcznym bez zbędnych usług oferowanych przez Wizzair.

 

 

 

 

 

 

Gdy już wszytko mamy po uzupełniane, zaznaczamy opcję Przeczytałem(-am) i zrozumiałem(-am) warunki bezpłatnej usułgi odprawa online. 

Naciskamy kontynuuj i przechodzimy do płatności

 

8. Płatność

 

Na ostatniej stronie, dokonujemy płatności Z racji że wybraliśmy kartę kredytową Wizzair, uzupełniamy dane karty  i potwierdzamy rezerwacje.

Jeżeli jesteście zainteresowani zakupem biletów w promocyjnej cenie, a nie posiadacie karty zwalniającej z dodatkowej opłaty, zapraszamy do zapoznania się z tym działem: http://silesiair.com.pl/pomoc/

 

Jeżeli zmienicie sposób płatności na przelew. Do kwoty automatycznie zostanie dodana kwota, opłaty za rezerwację przelewem (36zł).

Uzupełniamy jeszcze dane do potrzebne do płatności.

Rodzaj karty – wybieramy z listy kartą którą będziemy płacć

Numer karty – podajemy numer, który znajduje się na przodzie karty płatniczej

Nazwisko posiadacza karty – przepisujemy takie jakie widnieje na karcie

Data początkowa – polskich kart nie dotyczy

Data końca ważności karty – znajduje się pod numerem karty

Numer CVC2/CVV/CID – umieszczony jest z tyły karty (na obrazku poniżej macie zobrazowane gdzie jest umieszczony ten kod )

 

 

 

 


Like it? Share with your friends!

0 Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *