WizzAir: z Kijowa do Dubaju jeszcze w tym roku!


9 shares

dubJak informuje portal fly4free.pl węgierska tania linia lotnicza Wizz Air zadeklarowała uruchomienie lotów na trasie Kijów – Dubaj. Oznacza to, że mieszkańcy Górnego Śląska zyskają szansę na lot do jednego z siedmiu emiratów z przesiadką w Kijowie. Z katowickiego lotniska do stolicy Ukrainy, WizzAir operuje cztery razy w tygodniu co zwiększa nasze szanse na dogodne połączenie(zsynchronizowanie) przyszłych lotów. 

Linie lotnicze nie sprecyzowały jednak nazwy portu lotniczego do którego będą odbywały się loty. Rozważanym portem docelowym jest Szardża (Ash-Shāriqa). Lotnisko to zlokalizowane jest jest ok. 20 km od Dubaju.

Jeżeli Wizz Air uruchomi opisywane połączenie, to z Polski dla pasażerów otworzy się okno do tanich lotów do Dubaju. Wizz Air Ukraine operuje już na trasie z Katowic do Kijowa. W Wizz Air Ukarine w cenie biletu każdy pasażer ma prawo zabrać ze sobą oprócz bagażu podręcznego również bagaż rejestrowany!

Dodajmy, że planowany kierunek z Kijowa do Dubaju nie jest jedynym jaki Wizz Air planuje uruchomić w tym roku. W lipcu ruszą połączenia do Wilna i Sofii oraz z Doniecka do Dortmundu. Loty będą obsługiwane nowymi Airbusami A320. W połowie marca Wizz Air Ukraine odebrał trzeciego nowego Airbusa, a w lipcu odbierze czwartego.

Pamiętajmy, że podczas ostatniej wizyty w Polsce Daniel de Carvalho, dyrektor ds. komunikacji Wizz Air’a zapowiedział, że niskokosztowy Wizz Air stawia na trasy turystyczne, dlatego rozważane są również loty z Polski do Egiptu oraz Izarela.


Like it? Share with your friends!

9 shares

0 Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *